|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Style: | Modern |
| Material: | Plastic |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Specifications & Parameter | |
| Type: | glowing led furniture-led outdoor pillar lighting |
| Model No.: | CLFL4650 |
| Product size: | Dia46*H150cm |
| Material: | PE |
| Lighting source: | RGB 5050+white 2835 led lamps |
| Color: | White, blue, pink, green, warm white, yellow, purple,flashing,16colors |
| Battery: | charging 5-6 hours,working 9-10hours |
| Led lifespan: | 50000-80000hours |
| Remote control: | wirless IR control or RF remote control available |
| Input: | AC110-240V |
| Output: | DC5V |
| Warranty: | 36months |
| Lead time: | 5-7days up to the quantity |
| Order: | mix order,samples,trial order are acceptable |
| Package: | g.w:16kgs, carton size:48*48*152cm,1pc/ctn |
| Payment: | TT, 100% TT for samples order, to bulk order,30%deposite,70% balanced before delivery |
| Shipping port: | Shenzhen |
| Applications: | Bar,coffee house,DJ house,hotel,event,restaurant,outdoor,party,wedding |








