|
Still deciding? Get samples of $ !
Order Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Style: | Modern |
| Material: | Plastic |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Specifications & Parameter | |
| Type: | waterproof glowing led light bar stool chair |
| Model No.: | CLSR4040 |
| Product size: | Dia40cm |
| Material: | PE |
| Lighting source: | rgb 5050+white 2835 led lamps |
| Color: | White, blue, pink, green, warm white, yellow, purple,flashing,16colors |
| Battery: | charging 5-6hours,working 10-12hours |
| Led lifespan: | 50000-80000hours |
| Remote control: | wirless IR control or RF remote control available |
| Input: | AC110-240V |
| Output: | DC5V |
| Warranty: | 24months |
| Lead time: | 7-10days up to the quantity |
| Order: | mix order,samples,trial order are acceptable |
| G.W: | 6.5kgs |
| Payment: | TT, 100% TT for samples order, to bulk order,30%deposite,70% balanced before delivery |
| Shipping port: | Shenzhen |
| Applications: | swimming pool,hotel,event,restaurant,outdoor,party,wedding |




